Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Бразильська кава: основні якості та характеристика

Бразильська кава: основні якості та характеристика

Ось уже півтори сотні років Бразилія – незмінний лідер серед країн-експортерів кави. 33% усієї кави у світі саме з Бразилії. Загальна площа кавових плантацій Бразилії – 2,7 млн га і більшість з них розташовані в південно-східних регіонах країни, зокрема: Мінас-Жерайс, Сан Пауло, Парана.

Клімат Бразилії особливо сприятливий для вирощування кавових дерев – багато сонячних теплих днів і при тому висока вологість і часті зливи.

Характеристики бразильської кави

Класичній бразильській каві притаманний солодкий присмак з карамельними, горіховими та шоколадними нотками. У неї практично відсутня кислинка, зате є оксамитова текстура. Більшість бразильських виробників кави зробили ставку саме на якість, а не на кількість. Все це і зробило Бразилію беззаперечним лідером по виробництву цього напою.

Історія

Каву до Бразилії у 1727 році завіз португалець Франциско да Мело Пальєта. За легендою, португальці планували вирощувати кущі кави у своїх колоніях за прикладом Французької Гвіани і сподівались, що тамтешня влада подарує їм трохи зерен для засіву. Але губернатор Гвіани відмовив і тоді португальська влада відправила туди Франциско да Мело Пальєту, наказавши йому будь-що здобути зерна кави.

Франциско де Мело Пальєта таки зробив це. Як? Він звабив дружину губернатора і вона, закохана, подарувала йому куш кави, який він нелегально вивіз до Бразилії.

Відтоді до початку19 ст. каву в Бразилії вирощували виключно для потреб колонізаторів та місцевого населення. Перший «кавовий бум» трапився у 1830-50 рр. Цей напій став неймовірно популярним у США та Європі. Як наслідок, Бразилія дуже швидко стала одним з найбільших експортерів кави. Уже за кілька років цей продукт став левовою часткою усього експорту Бразилії, заповнивши 40% світового ринку.

Але зростання виробництва потребувало постійного поповнення новою робочою силою. Спочатку це були раби, а згодом – трудові емігранти з країн Європи.

Другий «кавовий бум» відбувся у 1880-1930 рр. Цей період ще називають «кава з молоком», адже саме ці два продукти стали основою економіки країни. В кінці 19 ст. кавові зерна становили три чверті бразильського експорту. Але через кризу 1906 року уряд країни був змушений штучно підняти утримувати вартість продукту. Експорт тимчасово заборонили, допоки не внормувалась ціна на каву в світі.

А вже в 1920-му Бразилія фактично стала світовим монополістом кави, заполонивши 80% світового ринку. Проте у найближчі три десятиліття позиції країни почали дещо знижуватись, адже на світовий ринок виходили конкуренти з більш дешевим і не менш якісним продуктом.

В 1990 році споживачі стали більш вимогливими та прискіпливими до кави. Люди почали цінувати якість, а не кількість. А для Бразилії, де виробництво напою було поставлене на конвеєр, це стало початком серйозної економічної кризи. Також це призвело до певних конфліктів з низкою країн, які, відповідно до Міжнородного кавового договору, вимагали від Бразилії знизити експортні квоти.

Після цієї кризи бразильські виробники кави почали більше уваги приділяти саме якості свого продукту, відтак вони уже 30 років удосконалюються та запроваджують інноваційні технології виробництва.

Виробництво кави у Бразилії

У 2011 році Бразилія лідирувала і за виробництвом зелених (необсмажених) зерен кави. А також вона – найбільший у світі експортер арабіки та розчинної кави.

У Бразилії понад 220 тис. кавових господарств. 90% бразильської кави обробляють «сухим» методом, коли спілі плоди висушують на сонці протягом кількох тижнів, згодом з них видаляють м’якоть, а зерна відправляють на обсмажку та подальшу обробку. Такий метод хоч і дешевший, ніж «мокра» чистка, проте він і доволі складний.

Різновиди бразильської кави

80% бразильської кави – це арабіка, а 20% – робуста. Оскільки Бразилія – лідер за об’ємами виробництва кави, то неврожай у цій країні може спровокувати загальне подорожчання напою в усьому світі. Подібна ситуація була 1976 році, коли в Бразилії були аномальні морози. Тоді ціна кави в усьому світі подорожчала вдвічі.

Найпопулярнішим сортом бразильської кави вважають Brazil Santos – це арабіка з легкою кислинкою та характерним букетом ароматів. Ще один відомий сорт – Carmo de Minas. Він більш кислий і фруктовий.

Як заварювати каву по-бразильськи

  • Френч-прес. Оскільки кава цим методом заварюється не менше 5 хвилин, вона виходить повноцінна з дещо різкуватим смаком та має чітко виражені шоколадні нотки.
  • Машина. Майже все еспресо у світі варять саме з бразильської кави.
  • Холодна заварка. Цей метод робить напій особливо ніжним та м’яким. Така кава ідеально підійде для спекотних літніх днів.
  • Кавоварка. Для цього методу краще використовувати гейзерну кавоварку, яка ставиться на плиту. Бразильці таким методом варять густу і міцну каву, додаючи цукор у воду ще до варіння.

Цікаві факти:

  • Бразилія не лише експортує каву. Самі бразильці дуже активно її споживають. Вони справжні кавомани.
  • Розчинна кава складає 10-20% від усього експорту Бразилії. Її виготовляють з найбільш невдалих зерен, які не підходять для класичної заварної кави і фактично є відходами виробництва.
  • Бразилія – єдина з країн-виробниць кави, яка час від часу страждає від аномальних заморозків, що впливає на увесь світовий ринок цього напою.

Окрім бразильської кави в нашому інтернет-магазині можна купити каву з Коста-Рики.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x