Безкоштовна доставка на замовлення від 700 гривень
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Глясе – що це за кава, рецепт та різновиди

Глясе – що це за кава, рецепт та різновиди

Що таке глясе?

Глясе – це напій на основі кави з додаванням морозива. Зовні напій нагадує лате або капучино, але справжні кавомани розуміють, що це зовсім інший рецепт.

Слово “глясе” походить з французької, де glace – льодяний, заморожений. І, як характерно для французької мови, наголос у слові падає на останній склад. Але на диво сам напій придумали не у Франції, а в Австрії.  

Історія кави глясе

Точна дата появи глясе не відома. Але це було десь на межі 19 та 20 століть. Існує легенда про молодого австрійця, який забіг у кав’ярню, запізнюючись на зустріч. Він замовив капучино, але в бармена якраз закінчилось молоко. Не довго думаючи, він замінив його морозивом. 

Клієнтові кав’ярні настільки сподобався смак цієї кави, що з цього дня він постійно приходив саме в цей заклад і замовляв саме цей напій. Згодом бармен ввів цей напій у меню свого закладу. Зараз же, цю рецептуру знають у кав’ярнях усього світу. 

Пройди тест і дізнайся, яка кава тобі підійде!

пройти тест

Інгредієнти для глясе

Основа глясе – чорна кава. Спосіб приготування не має принципового значення. Може бути кава заварена і в кавоварці, і в турці, і в френч-пресі, і в аеропресі. 

Класичний рецепт глясе передбачає співвідношення морозива і кави 1 до 3 (на одну частину морозива три частини кави). Але це правило також можна порушувати, допускається і співвідношення, 1 до 2,5 і навіть 1 до 2. 

Порція глясе зазвичай має 150-200 г. То ж якщо в основі саме еспресо, рекомендують зварити всього 60 г напою і розбавити його водою. Адже 100-150 г еспресо за раз – це надто сильне навантаження на серце. Тобто фактично треба зварити американо і вже тоді додати морозиво.

Вибір кави для глясе

Морозиво додає каві глясе вершкову м’якість, віддтіняє гіркоту, але при цьому нівелює тонкі відтінки смаку і запаху дорогих і вишуканих сортів арабіки. Глясе – це чудовий спосіб використання меленої кави, яка уже постояла і дещо вивітрилась. Для цієї рецептури підійдуть недорогі суміші арабіки з робустою. Словом, тонкого аромату кави, сорту ви не відчуєте, адже його перекриє вершкове морозиво, тому сама якість кави не має великого значення. Головне – щоб вона вам подобалась.

Яке морозиво обрати для кави глясе?

Найбільше для цього рецепту підходить класичний вершковий пломбір. Але тут також допускаються різні варіації на ваш смак. Наприклад, оригінальний смак матиме глясе з шоколадним пломбіром або з крем-брюле. Останнім часом стало модно також використовувати морозиво з солоною карамеллю. 

Характеристики глясе:

  • сорт зерен – суміш кількох сортів арабіки, допускається домішок до 10% робусти;
  • ступінь обсмажки – будь-який, але переважно середній;
  • помел – в залежності від того, яким методом готується кавова основа для напою;
  • температура кавової основи – від +10 до +30°C;
  • об’єм порції – 150 – 200 мл;
  • калорійність порції без цукру – 204,5 кКал;
  • калорійність порції з 5 г цукру – 224 кКал;
  • калорійність порції з 5 г цукру і додаванням молока – 270 кКал;

Рецепт кави глясе

В класичному рецепті морозиво додають до кави, яка охолола до +10°C. Але тоді напій може вийти надто холодним і в спекотну погоду, а саме тоді глясе п’ють найчастіше, є великий ризик простудити горло і захворіти ангіною. Саме тому багато хто охолоджує каву до +20°C або навіть  +30°C. 

Що гарячіша кава, то швидше розтопиться морозиво. Але багатьом саме такий смак подобається. Варто також пам’ятати, що різниця температур має негативний вплив на зубну емаль.

Щоб кава встигла охолонути, рекомендують зварити її завчасно – приблизно за півгодини до приготування глясе. Оскільки гаряче не можна класти в холодильник, то для охолодження кавової основи використовують старий метод – посудину з кавою занурюють у холодну воду. 

Існують два варіанти приготування глясе: 

  1. В келих наливають каву, а зверху кладуть кульку морозива.
  2. Морозиво опускають на дно і заливають кавою.

Тут також все залежить від ваших вподобань.

Кава глясе: приготування вдома

Для приготування глясе вдома потрібно взяти:

  • чорну каву – 120-150 мл;
  • морозиво – 50 г;
  • цукор – за бажанням;
  • кориця, тертий шоколад, терта апельсинова цедра, кокосова стружка, карамель, шоколадна поливка – за бажанням.

Різновиди глясе

  • Біле глясе

В цьому рецепті половину кави заміняють молоком (на 1 порцію – 75 мл кави і 75 мл молока). Далі напій готують так само, як і в класичному варіанті.

  1.  Вершкове глясе

Для цього рецепту  треба збити 20 мл вершків з цукром, приготувати класичний глясе та викласти збиті вершки зверху на морозиво. Можна прикрасити тертим шоколадом, корицею чи апельсиновою цедрою.

  • Кава глясе “Парадайз”

Окрім класичного глясе до цього рецепту входить 20 мл шоколадного лікеру або сиропу, 20 мл вершків та тертий шоколад. Змінюється і порядок додавання інгредієнтів. На дно кладуть морозиво, яке заливають лікером або сиропом і аж після цього – кавою. Коли морозиво спливає на поверхню, на нього викладають вершки та посипають тертий шоколад.

  • Кава глясе по-польськи

Це дуже оригінальний та незвичний рецепт. Для такого глясе потрібно взяти жовток одного курячого яйця, 1-3 чайні ложки цукру, 150 мл кави та 50 г морозива (бажано ванільного) та дрібка тертого шоколаду за бажанням.

Каву треба зварити та охолодити до температури близько +50°C. Жовток збити з цукром до пишної піни та помістити на дно келиха. Тоді тоненькою цівкою постійно помішуючи залити кавою. Зверху треба покласти морозиво та прикрасити тертим шоколадом.

  • Кава глясе з полуничним сорбе

Для цього рецепту беруть 150 мл кави, 50 мл вершків, а замість морозива – 75-100 г замороженої або свіжої полуниці. Цукор – за смаком.

Свіжу полуницю треба вимити прохолодною водою, а заморожену – викласти на сито та залити кип’ятком. Тоді ягоди треба розтерти у блендері з цукром, змішати з вершками та заморозити. Заморожене полуничне сорбе кладуть зверху на каву, охолоджену до +60°C.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x