Lavazza – історія одного з найвідоміших брендів кави

Луїджі Лавацца

Lavazza – італійська компанія зі штаб-квартирою в мальовничому П’ємонті. Чотири покоління сім’ї Лавацца протягом більше ста років займалися розвитком компанії не покладаючи рук. І не дарма – сьогодні Лавацца – незмінний лідер на світовому ринку кави з Італії. Перша мелена кава, перший кавовий бленд, навіть перша кава без кофеїну – це все Lavazza.

Ось хронологія їхнього успіху.

1895 – рік заснування Lavazza

Перший бакалійний магазин родини продає різноманітні товари – мило, спеції, алкоголь і, звісно, каву. Саме того року Луїджі Лавацца почав її обсмажувати. У 1895 це був доволі дорогий продукт і широкого попиту на каву не було, однак обсмажувати і продавати каву було престижно, тому Лавацца приділяє цьому бізнесу особливу увагу: він стежить за закупівлею кавових зерен, особисто керує їх обсмажуванням. Навіть попри те, що основний дохід приносить продаж мила, масла і свічок.

[contact-form-7 id=”2859″ title=”:ukLead magnet:”]

1900 рік – розширення бізнесу

У компанії вже є штат із шести людей: хтось займається оптивими поставками, інші шукають нових клієнтів за кордоном. Час іде, компанія успішно працює і розширяється. Але Лавацца вже недостатньо бути просто хорошим закупівельником і продавцем. Він хоче, щоб його компанія виділялася серед конкурентів, мала свою індивідуальність, статус і престиж. 

Як цього добитися? Луїджі вирішує зробити це за допомогою свого найбільш елітного продукту – кави. І пропонує своїм клієнтам нові смаки, отримані шляхом змішування і обсмажування зерен різних сортів з різних місць. Раніше цього ніхто не робив – всі кавові торговці продавали лише окремі сорти. 

В 1910 році з легкої руки Луїджі Лавацца народився перший кавовий бленд. Ця революційна новинка дозволила Луїджі виділитися серед конкурентів і лягла в основу концепції успіху компанії.

Геніальна упаковка

Минуло більше 10 років, кава Lavazza користувалась стійким попитом. Для обсмажування зелених зерен, які в той час в Італії імпортували великі спеціалізовані компанії, Лавацца купує ростер – спеціальну машину для обсмажування кави. Це придбання забезпечує унікальну на ті часи якість. 

Але ароматною кавою Lavazza насолоджувалися лише жителі Турина і його передмість. Розширенню бізнесу сприяла щаслива знахідка – пергаментна упаковка, в якій свіжообсмажена кава зберігала свій смак і аромат кілька днів. Тепер агенти компанії подорожували по найбільш віддалених куточках П’ємонту, збираючи замовлення і доставляючи туди ароматні зерна.

1915 рік – ріст і спад

Напередодні Першої світової війни в компанії працює більша 40 людей. Оптова торгівля стрімко розвивається після переїзду у велике приміщення на вул. Сан Томмазо. Н

З початком Першої світової війни бізнес стагнує, але Lavazza тримається на плаву, незважаючи на те, що майже всіх чоловіків компанії забрали на фронт. Луїджі збирає всю родину для роботи в компанії. “Війна – це всього лише епізод,” говорить він, маючи на увазі, як важливо продовжувати просуватися вперед.

1920 –  Спеціалізація

Луїджі Лавацца допомагають його діти Маріо, Беппе, Марія і Джинетт, в той час як кузен Перікл продовжує його дослідження і вирішує зосередитися на спеціалізації. Масло, цукор і смажена кава – продукти, які продаються найкраще.

Використовуючи нову упаковку і електричну кавомолку, Lavazza запускає готовий продукт на ринок. Його продавці рухаються все далі і далі, подорожуючи поїздом, щоб отримувати нові замовлення.

1926-27 –  Luigi Lavazza SpA

Луїджі Лавацца, його дружина Емілія і їхні діти Марія, Маріо і Джузеппе засновують компанію «Luigi Lavazza» . У листопада 1927 вона перетворюється в акціонерне товариство з акціонерним капіталом 1 500 000 лір.

У 1931 році кавовий бізнес Лавацца робить величезний крок вперед: його компанія купує перший товарний фургон і докорінно змінює свою стратегію. Систему попередніх замовлень скасовують – тепер агент вирушає в дорогу, везучи в фургоні упаковки свіжообсмаженої кави. Що могло бути простіше? Агент доставляв каву й одразу ж забирав гроші. Ідея виявилася настільки успішною, що через рік Лавацца купив ще два фургони.

Народження бренду Lavazza

Військові роки і заборона Муссоліні на імпорт кави не пройшли для компанії безслідно. В цей складний період головним завданням було – вижити. Компанія торгувала всім, на що був попит. 

Обсмажування кави відновили після війни, у травні 1946 року. До кінця року Lavazza обсмажувала 124 тонни кави, в 1947 ця цифра зросла до 407 тонн.

В 1946 році на упаковках кави з’явився логотип Lavazza, розроблений “Аеростудією Борджи”. Логотип зробив каву Lavazza легко впізнаваною не лише за смаком, але і за зовнішнім виглядом пачки. Кожен покупець разом з кавою отримує в подарунок симпатичну листівку. Сьогодні ці листівки – велика рідкість і є гордістю колекціонерів. Нововведення дозволили стимулювати попит, розширити лінійку продуктів, збільшити лояльність до марки і поклали початок сучасної політики бренду.

На крок попереду

1955 рік став вирішальним для Lavazza – компанія купує завод по обсмажуванню кави Корсо Новара в Турині, який нині є головним офісом компанії. Lavazza знову йде на крок попереду часу і своїх конкурентів – завод обладнаний унікальним вертикальним конвеєром.

Спускаючись з шостого поверху будівлі на перший, кава проходить всі етапи – обсмажування, змішування і упаковку. Автомобілі з чорно-червоним логотипом Lavazza курсують вже по всій Італії.

Мелена кава Lavazza

У 1957 компанія почала продавати мелену каву. Це стало нововведенням в кавовому світі, і споживачі сприйняли його з недовірою. Переконати і завоювати лояльність покупця зумів рекламний слоган: “Мелена. Ми цінуємо ваш час”.

Золота колекція блендів

У 1958 Lavazza випустила новий бленд преміум-класу в золотій металевій банці “Miscela Lavazza”. Сьогодні він називається “Lavazza Qualita Oro” і є вершиною колекції Lavazza.

У 1962 Lavazza випускає DEK – “Золота суміш Лавацца” без кофеїну. У 1968 з’являються ще два бленда – “Lavazza Qualita blue” і “Lavazza Qualita Rossa”. “Lavazza Qualita Rossa” завоювала визнання у всьому світі і стала улюбленою кавою італійців. 

1985 – рік народження знаменитого бленда “Crema e Gusto”. Як говорив Ніно Манфреді: “..Якщо хтось досі не пробував каву Lavazza, то зараз, коли з’явилася кава” Crema e Gusto “, він обов’язково це зробить!”

Через три роки відкривається фабрика «Лавацца» в Турині, яка і сьогодні є найбільшим монопродуктовим підприємством Європи.  

Нова вакуумна упаковка у формі паралелепіпеда замінює банку в 1969 році, цей формат стає ще більш практичним, легким і зручним для складування. У такій 200-грамової упаковкці виходять марки «Qualità Rossa» і «Qualità Blu».

Кавові автомати

Lavazza відкриває новий напрям свого бізнесу – вендинг. Його первісток – спеціальна кава-машина “Еспрессо Поінт Лавацца”, в якій використовувалися пластикові однопорціонние упаковки. Вона миттєво стає популярною.

Столітній рубіж. Lavazza підкорює світ

У 1980 році Lavazza зробила крок за межі Італії. В історії успіху компанії розпочався новий розділ – ствердження на міжнародному ринку. Перший свій філіал Lavazza відкриває у Франції, потім – в Німеччині, Англії, Австрії, США та Японії.

Основне виробництво переміщається в Сеттимо, в той час як лінії для продуктів для HoReCa залишаються на Корсо Новара. Тим часом ринок змінюється швидко, зменшується кількість маленьких роздрібних магазинів, на підйомі великі рітейлери. Lavazza все більш орієнтується на завоювання іноземних ринків.

1989 – 1990 рік – капсульні кава-машини

1989: Lavazza організовує вендінговий підрозділ, який стає третім бізнес напрямком, поряд з роздрібними продажами і продажами в HoReCa. Lavazza починає пропонувати спеціальну кавоварку, яка використовує попередньо упаковані пластмасові капсули на одну дозу. Машину називають “Espresso Point Lavazza”, і вона негайно починає користуватися великим попитом. 

В Італії 1990 – рекордний рік для кави. Lavazza Coffee Ltd – п’ятий іноземний філіал, відкритий в Лондоні, щоб стежити за розвитком ринків у Великобританії та Північній Європі. Чистий прибуток в кінці року доходить до 33 мільярдів лір. У Німеччині відкрито перший Lavazza Caffè Espresso Bar в Нюрнберзі в 1982, поряд з Тренінг центром у Франкфурті.

Запуск нового продукту сприяє загальній позитивній тенденції компанії. У 1986 капсульні кавомашини завойовують більше 30 відсотків всіх італійських споживачів. Чистий прибуток Lavazza доходить до 21 мільярда лір, що було найвищим досягненням за останні роки. 

1992-93 рік – чотири напрямки бізнесу

Компанія вирішує розділити свій бізнес на чотири напрямки: експорт, італійський роздрібний сектор, HoReCa і капсульний бізнес. Lavazza купує різні компанії, включаючи французький Holper, який об’єднує виробничі та маркетингові процеси системи Espresso Point. 

На Європейському ринку Lavazza – один з кращих 50 брендів в категоріях частки на ринку і впізнаваності. У цей період радикально змінюється реклама. Тепер лаваццу рекламує Лучано Паваротті.

1995 рік – святкування сторіччя

22 і 23 червня компанія святкує сторіччя в бізнесі. Святкування починаються на фабриці, коли Еміліо і Альберто Лавацца зустрічаються з приблизно 1000 людей: згадують історію компанії, колеги, які пропрацювали 25 років, отримують нагороди. Наступного дня поруч з будівлею Lingotto, відбувся гала вечір з художниками, VIP персонами і знаменитостями.

У нове тисячоліття Lavazza увійшла як лідер, компанія, яка орієнтується на сучасний ринок і розвивається разом з ним. Бренд завоював популярність в 80 країнах світу на 5 континентах.

Сьогодні Lavazza загальновизнаний експерт в світі кави. Щорічно на її заводах виробляється більше 85 тис. тонн кави. Лавацца – беззаперечний лідер в Італії, де їй належить 45% ринку роздрібних продажів. Експорт становить четверту частину продажів компанії.

Крім власних продажів, компанія працює зі світовими роздрібними мережами, такими, як Starbucks та Caribou Coffee. Магазини компанії пропонують цільні зерна і мелену каву для побутового застосування. Лінія кавових капсул для кавоварок включає широкий асортимент кави, як для домашньої кухні, так і для кафе, ресторанів або офісів.

Lavazza має чотири виробничих підприємства в Італії і сім філій в Європі та Америці (Франція, Німеччина, Іспанія, Великобританія, Португалія, Австрія, США). Продукти компанії продаються в 80 країнах світу. У 2008 році компанія вийшла на індійський ринок завдяки покупці контрольного пакета акцій групи Sterling Infotech group, якій належить мережа кав’ярень The Barista Coffee і торговельна мережа Fresh and Honest. У 2010 році товарообіг компанії оцінювався в 1,1 млрд євро.

З 1991 року в рамках просування бренду Lavazza випускає щорічний календар, темою якого є художня фотографія моди від провідних світових фотографів. У середовищі професіоналів він вважається яскравим прикладом концептуальної фотографії моди. 

Тріумфальний успіх компанії Lavazza – закономірний результат. Самовіддана праця, дбайливе ставлення до традицій компанії і разом з тим прагнення йти в ногу з часом і випереджати його – все це стало запорукою успішної більш ніж вікової історії Lavazza.

Трішки про Кавопошту

Кавопошта – це маленький крафтовий магазин кави з нотками шоколаду і вина. Ми запаковуємо мелену 100% арабіку маленькими партіями, щоб вона завжди була свіжою і ароматною. Ми не можемо похизуватись оборотами як у Лавацци, адже ми лише починаємо наш шлях. Однак, можемо з упевненістю сказати, що наша кава не поступається якістю топовим виробникам. Спробуйте:

Залишити відповідь Скасувати відповідь