Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Чи можна пити каву вагітним?

Чи можна пити каву вагітним?

Кава настільки популярний і водночас настільки суперечливий напій, що питання, чи можна пити каву вагітним турбувало людей давно. Стимулююча дія цього напою на нервову систему (в залежності від обставин та індивідуальних особливостей організму) може мати як і позитивний (бадьорість, підвищення уваги), так і негативний (підвищення тиску, безсоння) ефект.

Саме тому інформація про вплив кави на організм вагітної жінки та на плід настільки відрізняється у різних джерелах. То ж спробуємо розібратися, чи не шкодить кава при вагітності.

Каву при вагітності пити можна. Головне  – у помірних кількостях

Офіційні дані медиків свідчать, що кава має як позитивний, так і негативний вплив на будь-яку людину. Головне, не пити її забагато. Те саме можна сказати і про каву при вагітності.

Згідно з рекомендаціями Американської асоціації акушерів та гінекологів, вагітним дозволяється вживання кави до 200 мг/день. Там, як і в Національному інституті здоров’я США, рекомендують не зловживати кофеїном.

Традиційна для США заварка передбачає використання до 100 мг кофеїну. Одна європейська чашка еспрессо містить стільки ж цієї речовини, дві стандартні чашки розчинної кави – 200 мг, кожна чашка чаю – ще 75 мг, банка Coca-Cola об’ємом 0,33 л – додатково 32 мг.

У тому, що вагітним можна пити каву переконані й в українському Міністерстві охорони здоров’я. Там рекомендують обмежити споживання до 1-2 разів на день і дивитись не на розмір порції, а на кількість меленої кави, взятої для приготування. В МОЗ також зазначають, що під час вагітності кофеїн руйнується повільніше, і на це слід зважати.

Можна обирати замінники

Щоб не ризикувати, медики пропонують вагітним шукати альтернативу каві. Далі мова піде про те, чим можуть ласувати вагітні кавоманки, не хвилюючись за здоров’я майбутньої дитини.

Какао

Какао містить залізо, яке нормалізує артеріальний тиск, заспокоює та знімає втому. Також магній сприяє кращому засвоюванню кальцію, який міститься в молоці. Але любителям какао варто знати: доданий до какао цукор перешкоджаєзасвоєнню корисних мінеральних речовин. 

Напій з цикорію

Цілющі властивості цикорію обумовлені корисними речовинами в його складі. Джерелом вітамінів, дубильних речовин і клітковини є корінь рослини родини айстрових. Є також салатний цикорій, його відрізняють більш м’ясисті коріння і стебла.

Основний корисний компонент цикорію – інулін. Ця речовина являє собою вид клітковини, особливо корисний для кишкової мікрофлори. Відомі біфідобактерії, що населяють шлунково-кишковий тракт людини, харчуються виключно клітковиною.

Зелений або трав’яний чай

У чаї теж є кофеїн, однак він дещо інший. Цей кофеїн не так сильно впливає на артеріальний тиск, натомість прекрасно тонізує. А ще у такому чаї міститься клітковина.

Щодо харчування, можна дізнатись у цьому відео:

Висновки

Підсумовуючи, каву вагітним пити таки можна, єдине, що варто знати міру і не зловживати. А ще краще проконсультуватись з лікарем. Щодо вибору кави, можемо порадити лише одне: купуйте свіжообсмажену, адже з неї ще не встигли вивітритись антиоксиданти і корисні речовини.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x