Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Як варити каву вдома

Як варити каву вдома

Не уявляєш свого ранку без чашки кави? У цій статті розповімо, як варити каву масимально якісно і швидко.

Так багато кави у світі ще не пили. У 1991, за даними Міжнародної організації з кави (ICO), у всьому світі варили 90 мільйонів 60-ти кілограмових мішків. У 2018 році, за даними дослідників, кількість мішків зросла до 160 мільйонів.

Те, що кава – один з найпопулярніших напоїв світу, – беззаперечний факт. Але далеко не всі знають, як правильно її варити. Ми підготували для вас низку лайфхаків, завдяки яким ви готуватимете каву, як справжній баріста.

Як правильно варити каву: інгредієнти

Кава

Два найвідоміші і найпопулярніші сорти кави – це арабіка та робуста. Але нюансів є набагато більше. Тому кава з двох різних пачок, на яких буде написано “100-відсоткова арабіка”, може мати абсолютно різний смак та аромат. Все залежить від країни-виробника, технології, погодніх умов та багатьох інших чинників.

Арабіка має більш благородний смак з легкою кислинкою, робуста більш груба, густа і міцна. Робусту ніколи не використовують у чистому вигляді, а лише домішують до арабіки. Але вона дає щільну плівку, за що її люблять бариста.

Крупність помелу

Важливу роль в тому, як правильно варити каву, відіграє крупність помелу. Якщо у вас електрична кавоварка або машина, вам підійде середня крупність. Для гейзерної кавоварки підійде кава крупного помелу, а для турки – найдрібнішого, як мука.

Вода

Для приготування кави не підійде вода з-під крану, яка убула попередньо прокип’ячена. Краще брати фільтровану або бюветну воду та дати їй можливість нагріватися і кипіти разом з кавою. Таким чином вона вбере більше смаку та аромату.

Турка

Турка – це ідеальна ємність для приготування кави. Вони бувають б’ємом в одну або кілька чашок. З одним чи двома носиками.

Матеріал теж має значення. Алюмінієва турка буде значно швидше нагріватися, але цей матеріал не бажано використовувати для їжі загалом і для кави зокрема, адже при нагріванні він вступає в реакцію з продуктом. Нержавійка – теж не дуже вдалий варіант, адже вона нагрівається нерівномірно, через що в центрі посудини напій пригоратиме вже тоді, коли по краях ще навіть не закипів.

Кераміка теж добре нагрівається, але вона і зберігає температуру довго. Тобто кава закипить, ви знімете її з плити, а вона може кипіти далі. Як наслідок, пінка може розлитись на кухонну поверхню або навіть обпекти вас.


 

Також глиняні турки мають пористу структуру і добре вбирають запах. З часом кава у такій турці буде ще смачніша, але у такому разі не бажано змінювати сорт.
Не менш важливою і є форма. Вони бувають циліндричні та конусоподібні. Останні зручніші для використання, а тому значно популярніші. Широке дно дозволяє напою швидше нагріватися, а вузьке горлечко краще зберігає аромат.

Сіль

Деякі кавомани полюбляють і таке. Вважається, що сіль допомагає краще розкрити смак та аромат кави і при цьому зменшує її гіркоту. До кави додають кілька кристаликів звичайної кам’яної солі крупного помелу. Екстра-сіль чи йодована не дуже підходять. З першою можна легко пересолити, а остання може дати неприємний присмак.

Спеції

В каву при варінні можна додати корицю, аніс, кардамон і навіть перець. А у вже приготовлений напій додають лимон або цедру апельсина. Кожен з цих додатків даватиме свій смак.

Імбир

Окремо можна виділити імбир. Його додають до свіжозмеленої кави, а потім заливають воду.
Коричневий цукор

Відомо, що цукор дещо зменшує міцність кави. Додавати його треба в процесі варіння. Краще, якщо це буде неочищений тростиновий цукор, як його ще називають, коричневий.

Готуємо в турці

Спочатку турку треба сполоснути. Насипаемо 1 чайну ложку дрібно меленої кави і додаємо 75 мл холодної води. Цукор або сіль додаємо уже тоді, коли кава починає нагріватися. Це дещо пригальмує процес закипання і зробить пінку більш щільною.


 

Коли пінка піднялась, її треба прибрати з вогню. Коли вона осяде її знову треба поставити на вогонь і так тричі. Потім каві треба дати ще хвилину настоятися і можна куштувати.

Готуємо в гейзерній кавоварці

Для цього методу підійде кава середнього помелу, її треба засипати у фільтр. Якщо потім частинки кави будуть у чашці, це означатиме, що крупність помелу була не надто міцна. В нижній відділ кавоварки заливаємо воду.

Вода під тиском пройде крізь фільтр з кавою і залишиться у верхньому відділі. Тоді кавоварку треба забрати з плити, а кава готова до вживання.
Варто зазначити, що є і електричні гейзерні кавоварки. З ними ще простіше, адже після завершення процесу кипіння вони самі вимикаються.


 

Тепер ти знаєш, як варити каву вдома так само смачно, як в кафе. Добути каву найкращих сортів з Бразилії та Колумбії допоможе наш інтернет-магазин. Тут ти можеш придбати натуральну мелену каву з нотками шоколаду або вина.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x