Яка найдорожча кава в світі – топ сортів

Скільки грошей ви витрачаєте на купівлю улюбленої кави? Завзяті кавомани скажуть: “чимало”. Це й не дивно, адже справді хороша кава вартує цього. Але все в цьому світі відносне: поки одні насолоджуються оригінальними блендами, які вписують в особистий бюджет, хтось купує елітні сорти кави, вартість яких іноді доходить до $100 за 35 грамів.

І яка ж кава найсмачніша? Чи правда, що найдорожчі зерна дозволяють приготувати досконалий еспресо? Питання спірне. Звичайно, є залежність між ціною і композицією смаку. Проте більшою мірою на вартість впливає унікальність технології виробництва.

Ми склали рейтинг – список найдорожчої кави у світі. Не дивуйтеся, якщо специфіка її створення переверне ваше уявлення про традиційні методи виробництва.

Сорти найдорожчої кави:

Black Ivory

Найдорожчий у світі сорт кави, ціна якого становить майже $1100 за кілограм, родом з Таїланду. Зерна мелять вручну а вартість чашки в таїландських готелях сягає $50. Як виробнику вдається переконати гурманів його купити?

Плантація Black Ivory Coffee розташована в північній частині Таїланду, де вирощують сорт Thai Arabica. Теплий клімат і достатня вологість забезпечують комфортні умови для дозрівання екзотичних плодів.

Назва Black Ivory в перекладі звучить як «чорна слонова кістка». Дійсно слони приймають участь у виробничому циклі. Найважливіші етапи починаються після збору врожаю:

  • ягоди згодовують слонам,
  • далі зерна проходять ферментацію в їх травному тракті
  • виводяться природним чином (з калом);
  • зібрані ягоди промивають, просушують на сонці, очищають від шкірки, відбирають виключно великі.

Так отримують каву Блек Айворі, яку вважають найдорожчою на світовому ринку. Із близко 33 кілограмів ягід, які згодовують слонам, виходить лише 1 кг зерен преміум-класу.

Їх обсмажують тільки під замовлення. Ось чому кава таїландського бренду відрізняється свіжістю, неповторністю, високою якістю. Смак свіжозвареного еспресо незрівнянний, кажуть експерти. М’який, ніжний, без гіркоти, з вловимими нотами какао і спецій, легкими карамелевими відтінками. Сорт кави вважається унікальним – отримати подібну композицію в природних умовах практично неможливо.

Kopi Luwak

Цей елітний вид кави виробляється за участю азіатських пальмових циветт – маленьких тваринок, схожих на лисиць. Вони поїдають ягоди, які далі ферментуються в травному тракті. В результаті зерна кави набувають хорошого м’якого смаку, без гіркоти, з нотами шоколаду і земляних горіхів. Вартість цієї кави коливається в межах 550 євро/700 доларів за кілограм.

Мікролот Kopi Luwak росте в декількох країнах. Фермерська кава дешевше: її отримують від тварин, які проживають за гратами. В іншому випадку – збирають в природних умовах, де тварини самі шукають каву. Справжньою і найдорожчою кавою вважається та, яку виробляють індонезійські кочуючі циветти.

Вважається, що циветта вибирає тільки спілі і смачні кавові вишні, а об’єм виробництва цієї кави не перевищує декількох сотень кілограмів на рік. Однак наразі цей вид кави нерідко роблять в промислових масштабах на спеціальних звірофермах. Тваринки тут живуть в клітках і позбавлені можливості вільно пересуватися гілками в пошуках найкращих кавових ягід. Очевидно, в неволі циветта не може вибирати стиглі ягоди.

Coffea Deversa

Зерна цього дорогого сорту допомагають відбирати кажани. Росте він на південному сході Коста-Ріки.

Поблизу ферми, де вирощують каву, живуть кажани, які прилітають пригоститися дозрілими ягодами. Вони надкушують шкірку, щоб висмоктати м’якоть. На гілках залишаються зерна в оболонці. 2-3 дні вони висихають природним шляхом. Далі їх зривають, очищають, повторно просушують двома методами – сухим і вологим. Так отримують оригінальну і смачну каву під назвою “Летюча миша”.

Звідки взялася ідея відбору зерен за допомогою кажанів? Вони мають вкрай чутливий нюх, відповідно, відбирають дуже смачні і стиглі плоди.

Еспресо з цієї кави притаманні відтінки шоколаду, горіха, що змінюються екзотичним фруктовим букетом. В ароматі відчутні спеції і нектарин. Вартість пакету 250 гр. становить 6 500 колонів (місцева валюта Коста-Ріки).

Jacu Bird

Каву Jacu Bird отримують шляхом часткової ферментації в шлунках птахів. Її вирощують у південно-східній частині Бразилії. Птахи Жаку з’їдають соковиті червоні ягоди, потім зерна виводяться з калом. Працівники кавового саду «Камоцім Естейт» збирають, очищають, промивають і сушать зерна.

Тут кавові дерева висаджують разом з фруктовими та лісовими, догляд за ними ведеться виключно органічними способами. Особливість сорту кави в його екзотичних акцентах. Смаковий букет дорогого Jacu Bird має горіхові ноти, відтінки фруктів і житнього хліба. Чудова композиція доповнюється ароматом чорної патоки. Вартість відносно висока – 87 фунтів за пакет 125 грам.

Blue Mauntain

Рідкісний і незвичайний сорт Blue Mauntain вирощують в горах Блу-Маунтінс, розташованих на території Ямайки

Поєднання природних та кліматичних умов гір Блу-Маунтінс (прохолодного й вологого з частими туманами клімату та багатих ґрунтів з відмінним дренажем) вважається ідеальним для вирощування кави.

Чому цей сорт популярний і дорогий? Завдяки бездоганно збалансованій кислинці, солоду і гіркоті звареного напою. Тривалий післясмак дає можливість насолоджуватися горіховими нотами. В ароматі відчуваються соковиті нектарини. Цей сорт росте й у інших регіонах, але продається трохи дешевше.

Та якою б не була ціна, на нашу думку найсмачніша кава та, яку приготував сам.

Щоб насолоджуватись вдома справді якісною арабікою, не обов’язково викидати шалені гроші. Наприклад, у нашому маленькому крафтовому магазині ви можете придбати каву з Бразилії та Колумбії. Її обсмажують маленькими партіями у Львові, тож у нас вона завжди свіжа. Спробуйте!

Добавить комментарий