Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Чи вимиває кава кальцій з організму?

Чи вимиває кава кальцій з організму?

Побутує думка, що регулярне вживання кави вимиває кальцій з організму. Остаточного висновку у цьому питанні вчені ще не дійшли, однак точно відомо одне: у надмірних кількостях будь-який продукт стає шкідливим.

Тому каву потрібно вживати у помірних кількостях. Медики та вчені сходяться на думці, що 1-2 чашки кави на день – найкраще рішення. Так організм не втрачатиме критичні дози кальцію та магнію і водночас буде позитивний ефект від напою.

Кава – найпопулярніший і найбільш суперечливий напій у світі. У ній присутні значимі для функціонування та здоров’я організму сполуки, зокрема: кофеїн, хлорогенова кислота, тригонелін, дітерпени, що мають протизапальну дію. У свіжообсмаженій каві присутні антиоксиданти та багато інших корисних речовин, які вивітрюються при тривалому зберіганні кави. Тому завжди варто купувати лише свіжообсмажену.

[contact-form-7 id=”2859″ title=”:ukLead magnet:”]

Що буде, якщо пити забагато кави?

Кофеїн – це стимулятор, на який організм реагує викидом гормону стресу, кортизолу, через що, в свою чергу, рівень цукру в крові зростає. Відтак кава прекрасно тонізує, збуджує та надає сили. Саме це зробило її найпопулярнішим ранковим напоєм.

А ще кава – це діуретик, тобто чим більше ви її п’єте, тим частіше бігаєте до вбиральні. Із сечею організм втрачає важливі мінерали – кальцій, магній, калій, і це може призвести до порушення балансу електролітів. Кофеїн також стимулює дію гормону адреналіну, який збільшує потребу клітин в кальції. Іони кальцію надходять до клітин разом з кров’ю.

За даними МОЗ кава може збільшувати ризик остеопорозу, але в разі, що її п’ють жінки в менопаузі в кількості близько 8 порцій на день, і не споживають достатньо кальцію та вітаміну D.

8 кав – це чимало, погодься!

Якщо у крові недостатньо кальцію, запускається процес вимивання його з кісток, адже для організму важливіше забезпечити усім необхідним найперше серце, а вже потім – усі інші тканини. Ще один гормон, вплив якого на організм підсилюється через каву, – гістамін. Він підсилює вимивання з організму разом із сечею магнію. А саме магній покращує засвоєння кальцію. Відтак кальцій через каву засвоюється гірше.

Висновки

Як і будь-який інший продукт, кава має як корисні так і шкідливі властивості. Останні найбільше проявляються при надмірному вживанні кави. А одна-дві чашки на день – цілком безпечна та навіть корисна кількість.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x