Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Колумбійська кава: основні якості та характеристики

Колумбійська кава: основні якості та характеристики

Колумбія – одна з топових країн-виробників кави. За об’ємами виробництва кави Колумбія третя в світі після Бразилії та В’єтнаму. Колумбійська кава відрізняєтья високою якістю з характерною кислинкою, а також цікавими ароматними нотками. І саме колумбійська арабіка стала своєрідною візитівкою цієї латиноамериканської країни.

Колумбійська кава – це не просто продукт, а ціла культура. Відтак у 2007 році всесвітня організація ЮНЕСКО внесла її до переліку продуктів, які підпадають під охорону. А в 2011 році ЮНЕСКО назвала Колумбію країною з Культурним кавовим ландшафтом (інша назва – Кавовий трикутник).

Перша згадка про колумбійську каву датується 1730-м роком у книзі єзуїтського священника Хосе Гомили. У 1787 році Колумбія уже експортувала каву до США.

Характеристики колумбійської кави

Кожен регіон Колумбії має свої особливі методи вирощування кави та обробки кавових зерен, тож дуже важко виділити якусь єдину спільну для них всіх смакову особливість. Практично кожен бренд має власні відтінки, тропічні смакові нотки, присмак червоних ягід або ж солодкі нотки шоколаду і цукрової тростини.

Що точно можна сказати, то це те, що кава з різних регіонів Колумбії однаково м’яка. Зерна колумбійської кави не дають гіркоти навіть при інтенсивній обсмажці. Ця природня м’якість дозволяє поєднувати її з кавою інших сортів та створювати на її основі різноманітні кавові коктейлі.

Види колумбійської кави

У Колумбії вирощують лише арабіку. Три основні види тамтешньої арабіки названі на честь міст, в яких їх виготовляють: Medelin, Armenia та Manizales. Звідси й макронім МАМ. Всі ці види арабіки вирощують в центральних регіонах країни.

Також колумбійці вирощують вид кави Castillo – це арабіка, генетично близька до робусти. Кавові дерева цього виду стійкі до різних захворювань, але не всі дегустатори схвалюють смакові якості Castillo.

Ще один популярний вид колумбійської кави – Caturra. Його відмінність – легкий освіжаючий смак. А кава виду Tinto має доволі високу якість при відносно невисокій ціні.

Популяризація кави

Для Колумбії кава – це не лише левова частка експорту та джерело прибутку, а й культурна цінність та елемент національної ідентичності. Для створення бренду колумбійської кави було докладено чимало зусиль.

У 1927 році створили Федерацію колумбійських виробників кави (FNC), яка на сьогодні  стала найбільшою в світі сільськогосподарською некомерційною організацією. У 1959 році FNC заради популяризації колумбійської кави у світі вигадала персонажа Хуана Вальдеса. Він ніколи не існував, але став дуже відомий серед іноземних кавоманів. Завдяки цьому персонажу про колумбійську каву почали все більше дізнаватися за кордоном і це сприяло налагодженню торгівельних зв’язків.

Особливості обробки зерен кави

В Колумбії зерна кави очищують виключно “мокрим” методом – з плодів спочатку видаляють листя, потім – шкірку і м’якоть. Потім зерна піддають ферментації, покликаній очистити їх від тоненької плівки-пергаменту, яка залишається на них після першого етапу. Після цього зерна промивають великою кількістю води, після чого вони стають чистими та дуже гладкими.

Це доволі дорога технологія, якщо порівнювати із традиційною “сухою” чисткою. Проте і кава, яка пройшла ”мокру” чистку, вважається більш висококласною. Тож, купити каву з Колумбії – завжди хороший вибір.

Цікаві факти:

  • Загальна площа кавових плантацій у Колумбії – 940 тисяч га, тобто майже мільйон гектарів. Тоді як площа усієї країни – 114 млн га. Тобто кавові плантації займають менше 1% площі країни і при цьому кава залишається одним з найвагоміших експортних продуктів.
  • Центральний регіон Колумбії, де вирощують найбільше кави, візуально нагадуже трикутник. Звідси і назва – Кавовий трикутник.
  • Частина господарств розташовані на висоті близько 2000 м над рівнем моря. Там особливі кліматичні умови для вирощування рідкісних сортів кави, які дають оригінальні смакові нотки.
  • Вирощена на півночі країни кава менш кисла і більш класична за смаковими якостями, а на півдні – навпаки має кислинку та більш оригінальні смакові нотки.
  • В кавовій індустрії задіяні понад пів мільйона фермерів, створені понад 800 тисяч робочих місць.
  • Колумбія виробляє 12% усієї кави у світі.
  • Через глобальне потепління та кліматичні зміни кавова індустрія в Колумбії опинилась під загрозою зникнення.

Окрім колумбійської кави в нашому інтернет-магазині можна купити каву з Бразилії.

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x