Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Де вирощують каву і що таке кавовий пояс Землі?

Де вирощують каву і що таке кавовий пояс Землі?

Більшість людей на планеті щоранку п’є каву, однак далеко не всі знають, де вирощують каву, як вона росте і що таке кліматичний пояс кави. Давайте розберемось!

Де вирощують каву

Кавовий пояс Землі – це умовна смуга на поверхні нашої планети, що розташована уздовж екватора. Охоплює вона території на ±10 градусів на Північ та Південь від нього. Кавовий пояс зачіпає території Африки, Азії, Океанії, Центральної та Південної Америки, а також Австралії, яка розташована за межами умовної кавової смуги, але все ж має не погані природні умови для вирощування якісної кави.

Побутує думка, що кавовий пояс Землі частково або повністю охоплює території понад 80 країн. Але є низка країн, які вирощують каву у промислових масштабах і в яких кава є однією з найбільших складових ВВП (внутрішнього валового продукту). Таких країн відносно не багато. Це зокрема:

Центральна та Південна Америка

Бразилія — головний постачальник кави на світовому ринку. Станом на сьогодні Бразилія виготовляє третину усієї кави світу. П’ята частина всіх сільськогосподарських земель в цій країні використовується саме для вирощування одного з найпопулярніших сортів кави – арабіки. В країні понад 6 мільярдів кавових дерев. А в кавовій галузі працюють понад 3,5 мільйонів людей. В країні безліч природних та інфраструктурних умов для вирощування кавових зерен та виготовлення цього напою. Також є безліч сортів та велике розмаїття смаків кави.

Колумбія — друга за обсягом кави країна регіону. Саме тут розміщується так званий кавовий трикутник. Кавові дерева ростуть на схилах гірських хребтів Анд на висоті 1500–1800 м над рівнем моря. Клімат Колумбії ідеальний для вирощування найкращих сортів кави, яка без перебільшення є візитівкою цієї латиноамериканської країни. Колумбія виготовляє близько 15% кави світу. Сукупна площа кавових плантацій сягає 4,5 мільйонів гектарів. Каву вирощують на близько 300 тисячах фермерських господарств. Колумбійська кава відома своєю насиченістю та винятковим ароматом.

Пройди тест і дізнайся, яка кава тобі підійде!

пройти тест

Мексика володіє кавовими плантаціями площею близько 400 тисяч гектарів і щорічно збирає близько 300 тисяч тонн зеленої кави. Кава в Мексике в основному росте у південних регіонах, зокрема в штатах Веракрус, Оахака і поблизу міста Чіяпас, що на межі з Гватемалою. Мексиканська кава відома хорошою збалансованістю смакових та ароматичних якостей, незначною кислинкою та хорошою несиченістю смаку.

Гватемала – ще одна країна на кавові карті світу. Тут кавові дерева ростуть на схилах вулканічних гір, де я практично ідеальні умови для отримання зерен арабіки найвищої якості. Понад 800 мільйонів кавових дерев дають щорічний урожай, що є важливою складовою ВВП країни. Найбільше кавою славиться саме південь Гватемали. Гватемальська кава ароматна, відрізняється приємною кислинкою та широким спектром ароматів.

Коста-Ріка. Виробництво кави — одна з найбільш розвинутих галузей цієї країни. Кавові дерева тут ростуть на високогір’ї, де для цього ідеальні природні умови. Станом на зараз у Коста-Ріці налічують понад 80 тисяч кавових ферм, яку сукупно щороку збирають понад 400 тисяч тонн кави. 90% своєї кави Коста-Ріка відправляє на експорт.

Нікарагуа славиться прекрасним кліматом, що ідеально підходить для вирощування кави висоті 1300 м над рівнем моря. Щороку в країні виготовляють понад 60 тисяч тонн кави, яка славиться своєю гіркотою та різноманіттям ароматів.

Африка

Кенія – основний постачальник кави на території Африки. Арабіку кенійці вирощують на високогірних плантаціях на висоте 1300–2000 метрів над рівнем моря у центрі та на заході країни. Вулканічні породи Кенії та її близькість до екватора – це ідеальні умови для вирощування кави. Кенійська кава славиться багатством ароматів та смаків.

Ефіопія – ще одна колиска для виготовлення найкращої арабіки. Каву ефіопці вирощують споконвіків. А плантації кавових дерев розташовані на території близько 460 тисяч гектарів. Щорічно Ефіопія виготовляє 200–240 тисяч тонн кави. Кожен четвертий ефіопець так чи інакше задіяний в індустрії кави.

Танзанія — ще одна країна, де експорт кави є основною частиною ВВП. За обсягом поставок цього продукту Танзанія займає 6-те місце в світі, а тамтешній уряд має намір вивести країну у лідери виробників кави. Для цього у найближчі 10 років у країні планують висадити близько 200 мільйонів кавових дерев. А Танзанійський інститут дослідження кави працює над виведенням нових сортів цього напою.   

Зімбабве почала активно вирощувати каву у 60-х рр. минулого століття.  Для цього тут є кліматичні умови та гірський рельєф. Все це дозволяє вирощувати каву, але в дещо обмежених масштабах, які країна використовує практично сповна.


 

Азія

Ємен — перша країна, в яку свого часу таємно вивезли кавові зерна з Ефіопії. Відтак до кінця XVII Ємен був єдиним постачальником кави до Європи. Пізніше європейці почали називати усю єменську каву просто «мокко» і ця назва прижилась до сьогодні. 

Індія вирощує каву близько 300 років. Але лише в останні 150 років це стало однією з галузей промисловості країни. Індійська кава характеризується яскравим ароматом та насиченим смаком. На світовий ринок Індія постачає кілька сортів кави, зокрема унікальний сорт «Мансун Малабар».

Де росте кава в Океанії

Індонезія:

  • Кавовою столицею Індонезії є острів Ява. Місцеву арабіку так і називають – «ява». Індонезійська кава зберігається на складах до трьох років. Завдяки цьому зелені зерна стають світло-коричневими та, головне, отримують насичений смак і при цьому знижується їхня кислотність. Ця кава призначена для справжніх гурманів. Після війни Індонезія практично втратила свою кавову галузь, але зараз її поступово відновлює. Проте ця кава ще доволі рідкісна.
  • Суматра є другим за величиною індонезійським островом і ще одним кавовим регіоном країни. Місцева Арабіка славиться своїми сортами «Манделинг» (Mandheling) та «Анкола» (Ankola). Ці сорти кави мають характерні нотки диму.

Малайзія вирощує каву на острові Сулавесі. Тут арабіку вирощують на невеликих сімейних домогосподарствах. Кожна сім’я має свої традиції обробки кавових зерен, відтак тут можна знайти справді унікальні за смаковими якостями екземпляри.

Варто також додати, що кавовий пояс Землі – це не просто території, де росте найкраща кава чи можна скуштувати найрізноманітніші сорти кави, а й помилуватися неймовірними пейзажами. Адже кавові плантації розташовані у найбільш живописних місцях. Сподіваємось, ця стаття дає вичерпну відповідь на питання, де вирощують каву та як росте кава.

До речі, наш інтернет-магазин пропонує арабіку виключно вищого сорту з Бразилії та Колумбії. Тож, якщо хочете пити лише найкращу каву, обирайте Кавопошту!

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x