Безкоштовна доставка на замовлення від 700 грн
+38 096 141 00 96 Замовити дзвінок
Особистий кабінет
Список бажань

Найдорожча кава в світі

Найдорожча кава в світі

Скільки грошей ви витрачаєте на купівлю улюбленої кави? Кавомани скажуть: “чимало”. Це й не дивно, адже дійсно хороша кава коштує своїх грошей. Але все в цьому світі відносно: поки одні насолоджуються оригінальними блендами, які вписуються в особистий бюджет, хтось купує елітні сорти кави, вартість яких іноді доходить до $100 за 35 грамів.

І яка ж кава смачніша? Чи правда, що найдорожчі зерна дозволяють приготувати досконалий еспресо? Питання спірне. Звичайно, є залежність між ціною і композицією смаку. Проте більшою мірою на вартість впливає унікальність технології виробництва.

Ми склали рейтинг – список найдорожчої кави в світі. Не дивуйтеся, якщо специфіка її створення переверне ваше уявлення про традиційні методи виробництва.

kopi luvak

Сорти найдорожчої кави

Black Ivory

Найдоожчий у світі сорт кави, ціна якого становить майже $1100 за кілограм, родом з Таїланду. Зерна подрібнюють вручну а вартість чашки в таїландських готелях досягає $50. Як виробнику вдається переконати гурманів його купити?

Плантація Black Ivory Coffee розташована в північній частині Таїланду, де вирощують сорт Thai Arabica. Теплий клімат і достатня вологість забезпечують комфортні умови для дозрівання екзотичних плодів.

Назва Black Ivory в перекладі звучить як «чорна слонова кістка». Дійсно, слони приймають участь у виробничому циклі. Найважливіші етапи починаються після збору врожаю:

  • ягоди згодовують слонам,
  • далі зерна проходять ферментацію в їх травному тракті
  • виводяться природним чином (з калом)
  • зібрані ягоди промивають, просушують на сонці і очищають від шкірки.

Так отримують каву Блек Айворі, яку вважають найдорожчою на світовому ринку. Із 33 кілограмів ягід, які згодовують слонам, виходить всього 1 кг зерен преміум-класу.

Їх обсмажують тільки під замовлення. Ось чому кава таїландського бренду відрізняється свіжістю, неповторністю і високою якістю. Смак свіжозвареного еспресо незрівнянний, кажуть експерти. М’який, ніжний, без гіркоти, з вловимими нотами какао і спецій, легкими карамелевими відтінками. Сорт кави вважається унікальним – отримати подібну композицію в природних умовах практично неможливо.

kopi luvak

Kopi Luwak

Цей елітний вид кави виробляється за участю азіатських пальмових цивет – маленьких тварин, схожих на лисиць. Вони поїдають ягоди, які далі ферментуються в травному тракті. В результаті зерна кави набувають хороший м’який смак, без гіркоти, з нотами шоколаду і земляних горіхів. Вартість цієї кави коливається в межах 550 євро / 700 доларів за кілограм.

Мікролот Kopi Luwak зростає в декількох країнах. Фермерська кава є дешевшою: її отримують від тварин, що живуть у клітках. В іншому випадку – збирають в природних умовах, де тварини самі шукають каву. Справжньою і дорогою кавою вважають ту, яку виробляють індонезійські кочуючі цивети.

Вважається, що цивета вибирає тільки стиглі і смачні кавові вишні, а обсяг виробництва цієї кави не перевищує декількох сотень кілограмів на рік. Однак поки цей вид кави нерідко роблять в промислових масштабах на спеціальних звірофермах. Тварини тут живуть в клітках і позбавлені можливості вільно пересуватися гілками в пошуках кращих кавових ягід. Очевидно, в неволі цивета не може вибирати стиглі ягоди.


 

Coffea Deversa

Зерна цього дорогого сорту допомагають відбирати кажани. Зростає він на південному сході Коста-Ріки.

Поблизу ферми, де вирощують каву, живуть кажани, які прилітають пригоститися дозрілими ягодами. Вони надкушують шкірку, щоб висмоктати м’якоть. На гілках залишаються зерна в оболонці. 2-3 дні вони висихають природним шляхом. Далі їх зривають, очищають, повторно просушують двома методами – сухим і вологим. Так отримують оригінальну і смачну каву під назвою “Летюча миша”.

Звідки взялася ідея відбору зерен за допомогою кажанів? Вони мають вкрай чутливий нюх, відповідно, відбирають дуже смачні і стиглі плоди.

Еспресо з цієї кави притаманні відтінки шоколаду і горіха, він відрізняється екзотичним фруктовим букетом. В ароматі відчутні спеції і нектарин. Вартість пакету 250 г становить 6500 колонів (місцева валюта Коста-Ріки).

Jacu Bird

Jacu Bird

Каву Jacu Bird отримують шляхом часткової ферментації в шлунках птахів. Її вирощують в південно-східній частині Бразилії. Птахи Жаку з’їдають соковиті червоні ягоди, потім зерна виводяться з калом. Працівники кавового саду збирають його, очищають, промивають і сушать зерна.

Тут кавові дерева висаджують разом з фруктовими та лісовими, догляд за ними ведеться виключно органічними способами. Особливість сорту кави в його екзотичних акцентах. Смаковий букет дорогого Jacu Bird має горіхові ноти, відтінки фруктів і житнього хліба. Чудова композиція доповнюється ароматом чорної патоки. Вартість відносно висока – 87 фунтів за пакет 125 грам.

Blue Mauntain

Blue Mauntain

Рідкісний і незвичайний сорт Blue Mauntain вирощують в горах  Блу-Маунтінс , розташованих на території  Ямайки.

Поєднання природних і кліматичних умов гір Блу-Маунтінс (прохолодного і вологого з частими туманами клімату і багатих грунтів з відмінним дренажем) вважається ідеальним для вирощування кави.

Чому цей сорт популярний і дорогий? Завдяки бездоганно збалансованій кислинці, солоду і гіркоті звареного напою. Довгий післясмак дає можливість насолоджуватися горіховими нотами. В ароматі відчуваються соковиті нектарини. Цей сорт росте і в інших регіонах, але продається трохи дешевше.

І якою б не була ціна, на нашу думку найсмачніша ця кава, яку приготував сам.

Щоб насолоджуватися вдома якісною арабікою, не обов’язково викидати шалені гроші. Наприклад, в нашому маленькому крафтовому магазинчику ви можете придбати каву з Бразилії та Колумбії. Ії обсмажують невеликими партіями у Львові, тому у нас вона завжди свіжа. Спробуйте!

Модули для Опенкарт 2.x - 3.x